"Złote pióra "- wyróżnienia dla Autorów

250 numer „Pro Medico” - przyznano Złote Pióra

W czerwcu br.  pismo „Pro Medico”, którego wydawcą jest Śląska Izba Lekarska, ukazało się po raz 250. Podczas posiedzenia ORL 20 czerwca 2018 r. prezes Tadeusz Urban wręczył z tej okazji wyróżnienia Złote Pióra m.in. za wieloletnią, twórczą współpracę z „Pro Medico” dr hab. n. med.  Dariuszowi Dobrowolskiemu i prof. dr  hab. n. med. Damianowi Kuszowi. W imieniu dr n. med. Agnieszki A. Pawlik wyróżnienie przyznane „za cykl   felietonów  o współczesnej stomatologii, dedykowanych nie tylko lekarzom dentystom” odebrał przew. Komisji ds. Informacji, BIP i Strony Internetowej, Rafał Kiełkowski. Jest to kontynuacja wyróżnień  przyznawanych od 2013 r. z okazji wydania 200 numeru PM .

„Złote pióra”  - wyróżnienia

Chcieliśmy zwrócić uwagę na humanistyczny aspekt zawodu lekarza, na wartości kulturotwórcze, jakie wnosi środowisko lekarskie. Nasze  wyróżnienia nie  są odtworzeniem historii „Pro Medico”, nie sposób   było wskazać wszystkich autorów piszących do biuletynu przez 20 lat. Wybraliśmy autorów  subiektywnie, tych, których teksty jednocześnie  były  na wysokim poziomie, zostały  napisane ciekawie i z pasją,  które  wywoływały pozytywny oddźwięk i  reakcje Czytelników. Autorów życzliwych i wyrozumiałych  i takich, którzy  z nami  współpracowali, szczególnie w ostatnich latach, nie tylko w zakresie własnego tekstu. To właśnie na łamach „Pro Medico” ukazywały się , nawiązujące do szkoły polskiej felietonistyki teksty „Adalbertusa”, wywiady z  wybitnymi postaciami śląskiej medycyny, fragmenty  wyjątkowych książek, reportaże niemal z całego świata  i wiele, wiele innych znakomitych artykułów pisanych przez lekarzy-dla lekarzy. Mała cząstka tej historii została przypomniana w naszych wyróżnieniach. „Złote pióra” zostały wręczone Autorom podczas uroczystego posiedzenia Okręgowej Rady Lekarskiej w lutym 2013 r.
(Obszerna relacja dostępna na w  zakładce „PM-bieżące numery” w formacie PDF, marzec 2013 r.)

Grażyna Ogrodowska, zastępca redaktora naczelnego

Złote Pióro

Za  wieloletnią współpracę z „Pro Medico” , wspomaganie Redakcji niezawodną radą i pomocą, kreatywność, życzliwość w opisywaniu rzeczywistości
Doc. Zygfryd „Zyga” Wawrzynek