KORZYSTNE ZMIANY DLA CZŁONKÓW ŚLĄSKIEJ IZBY LEKARSKIEJ

data: wtorek, 28 październik 2014

Okręgowa Rada Lekarska w Katowicach na posiedzeniu 22 października br. podjęła uchwały zmieniające wysokość i oprocentowanie pożyczek z funduszu socjalnego oraz na kształcenie.

W przypadku pożyczek pieniężnych udzielanych z funduszu socjalnego podniesiona została maksymalna kwota jednorazowej pożyczki z 10 000 zł do 15 000 zł, a w uzasadnionych przypadkach nawet do 30 000 zł.
Obniżona została także wysokość odsetek pożyczek z 4% do 2% w stosunku rocznym od kwoty udzielonej pożyczki.

W przypadku pożyczek pieniężnych udzielanych z funduszu na kształcenie obniżona została wysokość odsetek z 2% do 1% w stosunku rocznym od kwoty udzielonej pożyczki. Maksymalna kwota pożyczki nie uległa zmianie i jak dotychczas wynosi 10 000 zł.  Uchwała wejdzie w życie z dniem 1 listopada br. Wnioski o udzielenie pożyczek złożone przed tą datą, rozpatrywane są na dotychczasowych zasadach.

Na tym samym posiedzeniu Rada podjęła także decyzję o zmianie swojej uchwały nr 44/2011 z 14 września 2011 r. w sprawie wsparcia finansowego  dla lekarzy seniorów. Dotychczas jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości 1 000 zł było przyznawane lekarzom i lekarzom dentystom, którzy ukończyli 90 rok życia, ORL postanowiła obniżyć ten wiek i od 22 października br. takie wsparcie otrzymają wszyscy członkowie Śląskiej Izby Lekarskiej, którzy ukończyli 85 lat i dotychczas nie zostało im przyznane wsparcie finansowe z okazji 90-tych urodzin.