data: poniedziałek, 18 styczeń 2016

13 stycznia odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach. Podczas tego spotkania trzech lekarzy z zespołu profesora Adama Maciejewskiego odebrało przyznane im jeszcze w 2015 roku najwyższe wyróżnienie Śląskiej Izby Lekarskiej.

Wawrzyn Lekarski otrzymał Profesor Adam Maciejewski wraz z całym zespołem chirurgów i anestezjologów. Tym samym grono szacownych laureatów tej prestiżowej nagrody powiększyło się o 18 nazwisk. Uroczyste wręczenie statuetki i dyplomów miało miejsce 21 października 2015 roku. W ubiegłą środę dyplomy odebrali lekarze, którzy nie mogli być obecni na październikowej gali.

dr Gabriela Poręba – specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, z Zakładem Anestezjologii i Intensywnej Terapii Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej -Curie, z Oddziałem w Gliwicach związana od 8 lat. W zawodzie pracuje ponad 20 lat.

dr Aleksandra Pietrzak-Lasota – specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, od 11 lat lekarz Zakładu Anestezjologii i Intensywnej Terapii Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej - Curie Oddziału w Gliwicach.

dr n. med. Stanisław Półtorak – specjalista chirurgii onkologicznej, posiadający również specjalizację I0 z chirurgii ogólnej, kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w Gliwicach, lekarz z 29-letnim doświadczeniem. Za zasługi na rzecz rozwoju transplantologii i medycyny rekonstrukcyjnej w Polsce, za osiągnięcia
w rozwijaniu i propagowaniu zdobyczy nauki w dziedzinie transplantologii odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

13 stycznia nagrodzeni zostali także młodzi lekarze, którzy zdali lekarski egzamin końcowy oraz lekarsko-dentystyczny egzamin końcowy, uzyskując najwyższe noty wśród lekarzy naszej izby.

1.Weronika Gawron
2. Justyna Kulczycka
3. Ewelina Klon
4. Marta Łabuś
5. Aleksander Salomon-Perzyński
6. Radosław Liszka
7. Mateusz Machura
8. Joanna Fryżewska
9. Grzegorz Sławiński

Warto zaznaczyć, że Aleksander Salomon-Pierzyński zdał końcowy egzamin lekarski najlepiej w całym kraju.