data: wtorek, 19 styczeń 2016

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Naczelna Izba Lekarska ma przyjemność zaprosić na XIV edycję Zimowych Igrzysk Lekarskich. Sportowe zmagania odbędą się w dniach 11-13 marca 2016 roku w Zakopanem.
Rozgrywki sportowe, ceremonie dekoracji zwycięzców, centrum testowe nart Salomon, losowanie atrakcyjnych nagród wśród wszystkich uczestników, rodzinna klasyfikacja medalowa czy zimowa szkoła jazdy BMW to tylko niektóre z elementów składających się na unikalną atmosferę tego wydarzenia.
Formularz zapisów - http://bit.ly/ZimoweIgrzyskaLekarskie

Termin zawodów został wybrany nie przypadkowo. Pierwszy raz w historii Zimowych Igrzysk Lekarskich, dzieci rodzin lekarskich będą miały możliwość startu w 67. edycji legendarnego Memoriału im. Kornela Makuszyńskiego „Zawody Koziołka Matołka”. Zawody te wychowały całe pokolenia polskich narciarzy – uczestników Olimpiad i Pucharów Świata. Dodatkowo dla wszystkich dzieci startujących w zawodach zostanie przygotowany trening z Koziołkiem w przeddzień imprezy. Koziołkowe animacje na stoku zostaną przeprowadzone przez doświadczonych instruktorów PZN, którzy wprowadzą dzieci w świat narciarstwa. W tym samym czasie, uczestnicy XIV Igrzysk Lekarskich będą rywalizowali w konkurencjach alpejskich.

Zmagania sportowe obędą się w następujących konkurencjach: narciarstwo alpejskie, snowboard,skialpinizm, biegi narciarskie, łyżwiarstwo, hokej oraz tenis stołowy. Program Igrzysk przewiduje start zawodników na wszystkich poziomach zaawansowania. Uczestnicy zawodów mogą brać udział w dowolnie wybranych przez siebie konkurencjach sportowych, zgłoszonych za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej wydarzenia. Dla kibiców zostaną przygotowane dodatkowe atrakcje „na śniegu”, nie zabraknie góralskiego poczęstunku oraz wyśmienitej zabawy.

Do zobaczenia w zimowej stolicy Polski!

Przewodniczący Komisji Sportu i Rekreacji NRL

Dr med. Jacek Tętnowski