OBOWIĄZEK PRZEKAZANIA DO DNIA 15 MARCA 2011 ZBIORCZEGO ZESTAWIENIA DANYCH O ODPADACH ORAZ INNE OBOWIĄZKI ZWIĄZANE Z WYTWARZANIEM ODPADÓW.

data: wtorek, 15 luty 2011

Przypominamy, że zgodnie z art 37 ust 3 ustawy o odpadach, posiadacz odpadów prowadzący ewidencję odpadów , zobowiązany jest przekazać marszałkowi województwa zbiorcze zestawienia danych o odpadach za rok 2010 do dnia 15 marca 2011 r!!!

Jeżeli posiadacz odpadów który obowiązany jest do prowadzenia ewidencji odpadów, przekazywania wymaganych informacji, sporządzenia i przekazania zbiorczego zestawienia danych, nie wykonuje tego obowiązku albo wykonuje go nieterminowo lub niezgodnie ze stanem rzeczywistym  podlega karze pieniężnej w wysokości 10 000 zł.!!!

Jednocześnie przypominamy, że lekarze prowadzący praktyki lekarskie i wytwarzający odpady medyczne, w tym odpady niebezpieczne obowiązani są:

uzyskania decyzji zatwierdzającej program gospodarki odpadami niebezpiecznymi

(jeżeli wytwarza odpady niebezpieczne w ilości powyżej 0,1 Mg rocznie)

Jeżeli posiadacz odpadów:

-wytwarza odpady bez wymaganej decyzji zatwierdzającej program gospodarki odpadami niebezpiecznymi lub zatwierdzającej program gospodarki odpadami lub z naruszeniem jej warunków

-bez wymaganego złożenia informacji o wytworzonych odpadach oraz sposobach gospodarowania wytworzonymi odpadami lub prowadzi gospodarkę odpadami niezgodnie ze złożoną informacją

podlega karze pieniężnej w wysokości 5 000 zł.

2) postępowania z odpadami medycznymi zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia

z dnia 30 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi (Dz.U. 2010 Nr 139 Poz. 940)

3) prowadzenia ilościowej i jakościowej ewidencji odpadów, zgodnie z przyjętym katalogiem odpadów i listą odpadów niebezpiecznych (art 36 ustawy o odpadach)

4) przekazywania marszałkowi województwa zbiorczego zestawienia danych o rodzajach i ilości odpadów, o sposobach gospodarowania nimi oraz o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku i unieszkodliwiania tych odpadów w terminie do dnia 15 marca za poprzedni rok kalendarzowy