Spotkanie z marszałkiem województwa

data: czwartek, 17 luty 2011
16 lutego z inicjatywy  prezesa ORL, Jacka Kozakiewicza w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej odbyło się spotkanie członków Prezydium ORL z dr. Mariuszem Kleszczewskim, wicemarszałkiem województwa śląskiego.

Trwająca ponad dwie godziny rozmowa dotyczyła aktualnych problemów ochrony zdrowia w województwie śląskim, w tym także prowadzonej  przez  samorząd  województwa  polityce zdrowotnej. Nie zabrakło również krytycznych uwag dot. ostatnich decyzji NFZ. Wiele czasu poświęcono trudnej sytuacji, jaka od kilkunastu tygodni utrzymuje się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Tychach, jednostce, dla której samorząd wojewódzki  jest organem założycielskim. Na podstawie informacji przekazanych w trakcie spotkania dr M. Kleszczewski zapowiedział przeprowadzenie czynności kontrolnych i dokonanie oceny ostatnich decyzji podejmowanych w tyskim szpitalu.  Ustalono, że  podczas  kolejnego spotkania, wstępnie zaplanowanego w drugiej połowie  marca, omówione  zostaną  wyniki  kontroli.

W środowym spotkaniu udział wzięli również przewodniczący komisji problemowych ORL, kol..kol.: Katarzyna Wilk (Komisja ds. Przekształceń, Pracy i Płacy oraz Kontaktów ze Związkami Zawodowymi), Jerzy Pieniążek (komisja ds. Kontaktów z NFZ) oraz Mieczysław Dziedzic (Komisja Legislacyjna).

dodał Przemysław Skiba