W SŁUŻBIE PACJENTOM PRZEZ PONAD PÓŁ WIEKU

data: sobota, 03 grudzień 2016

Śląska Izba Lekarska wraz z Urzędem Miasta Bytom uroczyście uhonorowała najbardziej zasłużonych lekarzy. Podziękowaliśmy 20 specjalistom, którzy przez kilkadziesiąt lat pracowali w bytomskich szpitalach i przychodniach, niosąc nieocenioną pomoc mieszkańcom miasta.

W szacowny gronie wyróżnionych znaleźli się: dr Krystyna Jędrzejewska, dr Iwona Świętochowska, dr Michał Michalski, dr Ewa Kraniewska, dr Danuta Bandych-Biniszkiewicz, dr Witold Biniszkiewicz, dr Ewa Jenner, dr Adam Czerwiński, dr Anna Nocuń, dr Krystyna Majcher, dr Artur Wentkowski, dr Wacław Nowak, dr Janusz Binkiewicz, dr Elżbieta Binkiewicz, dr Marianna Marusek, dr Wanda Nowosielecka-Eckert, dr n. med. Jolanta Szustak Jolanta, dr Jadwiga Zdunek Jadwiga, dr Jolanta Gwoździewicz, dr Bogumiła Przyjemska.

Otwierając spotkanie w bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK Jacek Kozakiewicz Prezes ORL powiedział: „W imieniu całej Śląskiej Rodziny Lekarskiej chylę czoła przed tym co uczyniliście nie tylko dla chorych, ale i dla całego środowiska lekarskiego i dla społeczeństwa. Musimy być razem, musimy się wzajemnie wspierać, dlatego proszę żebyście w miarę swoich sił wspierali nas swoją mądrością, swoją życzliwością i swoim doświadczeniem.” Na uroczystości pojawili się nie tylko sami wyróżnieni, ale też ich rodziny.

Spotkanie z lekarzami poprzedziła rozmowa członków Prezydium ORL w Katowicach z Prezydentem Miasta Damianem Bartylą. Bytom to bardzo znaczące miejsce na medycznej mapie województwa śląskiego. Na terenie miasta znajdują się trzy szpitale. W miarę możliwości władze miasta starają się pomagać wszystkim trzem jednostkom, choć udziały mają tylko w jednym szpitalu. Podczas spotkania poruszono między innymi temat powołania  w najbliższym czasie Rady Konsultacyjnej przy Urzędzie Miasta Bytom, której partnerem mógłby być samorząd lekarski oraz dyrektorzy szpitali. Rada byłaby ciałem opiniodawczym. Mówiono również o bieżących problemach ochrony zdrowia.

AVDC