PRZYPOMINAMY, ZACHĘCAMY... KOMUNIKAT PREZESA ORL W SPRAWIE RECEPT PRO AUCTORE I PRO FAMILIAE

data: środa, 18 styczeń 2017

Komunikat Prezesa ORL w Katowicach
z dnia 18 stycznia 2017 r.
w sprawie recept pro auctore i pro familiae dla lekarzy seniorów, którzy z uwagi na zły stan zdrowia mają trudności z dotarciem do siedziby ŚOW NFZ w Katowicach

W nawiązaniu do wcześniejszych moich zapowiedzi zawartych w zamieszczonym na stronie internetowej ŚIL komunikacie z dnia 30 grudnia 2016 r., wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Koleżanek i Kolegów, dokonałem z Dyrektorem ŚOW NFZ w Katowicach dr. J. Szafranowiczem uzgodnień, mających na celu ułatwienie składania stosownych wniosków przez lekarzy seniorów, którzy posiadali dotychczas umowy na wystawianie recept pro auctore i pro familiae oraz mają trudności (z uwagi na zły stan zdrowia) z dotarciem do siedziby Śląskiego Oddziału NFZ w Katowicach.

Procedura aktualizacji danych o lekarzu, uzyskania dostępu do Portalu Personelu i pobieranie numerów recept będzie odbywać w następujący sposób:

1.    Lekarz senior chcący wystawiać recepty na leki refundowane i mający jednoczenie trudności z dotarciem do siedziby ŚOW NFZ z uwagi na stan zdrowia winien zgłosić się telefonicznie do Śląskiej Izby Lekarskiej pod numerem telefonu 32/60-44-253 podając swoje imiona, nazwisko, adres zamieszkania, numery telefonów i numer PWZ;
2.    Pełnomocnik Izby bądź inna osoba wskazana przez lekarza seniora wypełni elektroniczny wniosek o dostęp do portalu NFZ;
3.    W celu uzyskania od lekarza niezbędnych danych i podpisu wyznaczony przez ŚOW NFZ pracownik przyjedzie do lekarza i odbierze ww. podpis na wersji pisemnej wniosku. Pracownik ŚOW NFZ przekaże lekarzowi hasło dostępu do Portalu Personelu.
Lekarz powinien posiadać przy sobie:
- dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem,
- oryginał (książeczkę) Prawa Wykonywania Zawodu,
- kserokopie wszystkich stron Prawa Wykonywania Zawodu zawierających wpisy urzędowe,
- kserokopie dokumentów potwierdzających specjalizację,
- imienną pieczątkę lekarską;
4.    Po dokonaniu aktualizacji danych przez ŚOW NFZ w celu uzyskania zakresów numerów recept lekarz będzie mógł skorzystać z funkcjonalności Portalu Personelu, bądź pobrać zakresy numerów recept osobiście lub przez osobę upoważnioną w Punkcie Dystrybucji Recept w siedzibie ŚOW NFZ w Katowicach

Uwzględniając przedstawiony schemat postępowania,
zwracam się do Koleżanek i Kolegów, którzy z uwagi na stan zdrowia nie mogą samodzielnie załatwić wszystkich niezbędnych formalności związanych z receptami, o zgłaszanie się do Śląskiej Izby Lekarskiej.

Prezes ORL w Katowicach
Jacek Kozakiewicz