WSPÓŁPRACA SAMORZĄDÓW

data: wtorek, 04 kwiecień 2017

28 marca 2017 r. w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej odbyło się IV spotkanie Śląskiego Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego. Głównym punktem IV posiedzenia było podpisanie listu intencyjnego w sprawie poszerzania współpracy między samorządem terytorialnym a samorządem zawodowym. Współpraca odnosi się do zakresów objętych sferą działań samorządu Województwa i działania Forum. Jej realizacja dotyczy wspólnych działań edukacyjnych i promocyjnych skierowanych do mieszkańców Województwa Śląskiego.

List intencyjny podpisany został przez Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługę i przewodniczącego Forum pierwszej prezydencji Śląskiego Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego Jacka Kozakiewicza (prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach).
Jak podkreślił przewodniczący Forum „samorząd terytorialny, jak i samorząd zawodowy to jedne z największych osiągnięć ostatniego ćwierćwiecza, a zarazem fundament naszej demokracji. Dlatego też tak bardzo ważna jest symbioza między nimi”.
Zdaniem Marszałka Województwa Śląskiego „polem do popisu dla naszej współpracy jest chociażby polityka senioralna, działania antysmogowe czy wreszcie dyskusja wokół tworzącej się sieci szpitali”.
Idea nawiązania współpracy pomiędzy samorządami powstała  podczas spotkania w dn. 29 grudnia 2016r., Przewodniczącego Forum Prezesa ORL  J. Kozakiewicza, Dziekana Okręgowej Izby Adwokackiej  R. Kusza i Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych  R. Ostrowskiego z Marszałkiem Województwa Śląskiego W. Saługą

KF