„SKWER HIPPOKRATESA”

data: czwartek, 21 czerwiec 2018

Posiedzenie Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach, które obyło się 20 czerwca 2018 r., zaszczycili swoją obecnością Przewodnicząca Rady Miasta Katowice Krystyna Siejna i radny Józef Zawacki. Przewodnicząca Siejna przekazała zebranym informację o tym, że 23 maja br. Rada Miasta Katowice rozpatrzyła projekt uchwały dotyczący nadania przestrzeni zielonej przed siedzibą Śląskiej Izby Lekarskiej nazwy „Skwer Hippokratesa”.

Wniosek w tej sprawie złożyła Okręgowa Rada Lekarska w Katowicach. Pomysł spotkał się z aprobatą katowickich radnych. Nazwa tego miejsca będzie teraz ściśle związana z pomnikiem Hippokratesa, ufundowanym ze środków Śląskiej Izby Lekarskiej, który już od października ubiegłego roku stoi w centralnym miejscu skweru. Poprzez pozytywne rozpatrzenie tej sprawy radni dodali do zielonej mapy Katowic kolejny, ważny dla Śląskiej Rodziny Lekarskiej punkt. „Gratuluję Państwu, bo rzadko który samorząd ma pomnik swojego patrona w pobliżu swojego miejsca urzędowania. Myślę, że będziemy dalej wspólnie działać, żeby to miejsce było coraz piękniejsze” – powiedziała podczas spotkania Przewodnicząca Rady Miasta Krystyna Siejna. Radny Józef Zawadzki dodał, że w dalszym ciągu będziemy razem współpracować, a efektem tej współpracy będzie poszerzony parking przy Śląskiej Izbie Lekarskiej.

AVDC

fot. Justyna Koziarz