VI ANDRZEJKI STOMATOLOGICZNE
AAA

VII MISTRZOSTWA POLSKI LEKARZY W SQUASHU

data: środa, 05 grudzień 2018

Organizowane na terenie Śląskiej Izby Lekarskiej VII już Mistrzostwa Polski Lekarzy w Squashu po raz kolejny odbyły się w formule zawodów dwudniowych 17 i 18 listopada br. Ponownie zawody zostały zorganizowane w gościnnym dla lekarzy-amatorów squasha klubie w Gliwicach.

W pierwszym dniu zawodów odbył się główny turniej OPEN, który zgromadził 21 uczestników, w tym rozstawionych finalistów poprzednich Mistrzostw. Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonali w tym roku dr Rafał Kiełkowski , Vice Prezes  Śląskiej izby Lekarskiej w Katowicach oraz organizatorzy i inicjatorzy tych  zawodów: dr Tomasz Romańczyk i Artur Smoleń trener squasha.   W otwarciu wzięli udział wszyscy uczestnicy zawodów oraz zebrani kibice, w tym rodziny zawodników.

Po zaciętych wielogodzinnych zawodach Mistrzem Polski Lekarzy w roku 2018 w Squashu został po pasjonującym 4 setowym finale dr Tomasz Kruczek z Krakowa pokonując wieloletniego Mistrza dr Krzysztofa Gorala ze Śląskiej Izby Lekarskiej. Trzecie medalowe miejsce zajął  dr Tomasz Korzeniowski z Mysłowic.  W boju o 3 miejsce pokonał on  dr Piotra Kondzielnika – również reprezentanta Śląskiej Izby lekarskiej z Pszczyny.

Dekoracja zwycięzców i wręczenia nagród dla 6 najlepszych uczestników Mistrzostw zakończyła pierwszy dzień zawodów.

W niedzielę, w drugim dniu zawodów odbyły się dwa turnieje: kobiet oraz lekarzy +45 lat. W turnieju kobiet i tym razem zwyciężyła nasza koleżanka ze Śląskiej Izby Lekarskiej dr Agata Paszek-Bluszcz, mająca już wcześniej w swym dorobku tytuły Mistrzyni Polski Lekarzy w Squashu. Pokonała ona finalnie dr Urszulę Kołtun, również jak zwyciężczyni przedstawicielkę Śląskiej Izby.

Tak jak wszystkie partie, również te w turnieju „weteranów” (+45 lat) były wyjątkowo zacięte, a do zdobycia 1 miejsca było konieczne rozegranie 4 wyczerpujących meczów. Tym razem w tych zawodach ponownie zwyciężył dr Jurand Palka z Rybnika, a drugie miejsce zdobył dr Arkadiusz Brodowski  z Sosnowca. Zdobywcą 3-go miejsca został dr Paweł Grala z Poznania . Należy podkreślić, że wszyscy finaliści tej kategorii wiekowej również starowali w turnieju OPEN zajmując odpowiednio miejsca : dr Palka  - 9, dr Brodowski- 11, a dr Paweł  Grala -5.

Wzrastające zainteresowanie oraz poziom sportowy zawodów są wystarczającą motywacją dla naszego środowiska lekarskiego do kontynuacji organizowania Mistrzostw Polski na terenie naszej Izby. Następne ósme  zawody mistrzowskie planujemy przeprowadzić ponownie na początku  października 2019, na które już Koleżanki i Kolegów  zapraszamy , również tych którzy rozpoczęli swoją przygodę z zawodem lekarza i lekarza dentysty lub planujących w najbliższym czasie zainteresować sią tą  piękną dyscypliną sportu- mamy jeszcze 11 miesięcy czasu na treningi przed kolejnym spotkaniem.