I RODZINNY FESTYN SPORTOWY

data: środa, 19 czerwiec 2019

Rodzinny Festyn Sportowy Śląskiej Izby Lekarskiej, który odbył się 15.06.2019 r., został zorganizowany po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Jego pomysłodawcą i najbardziej zaangażowanym organizatorem jest dr Stefan Madej, Przewodniczący Komisji Sportu i Rekreacji ORL w Katowicach. Inicjatywa dra Madeja stała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, ponieważ wydarzenie zgromadziło ponad 130 uczestników – dzieci w wieku od 3 do 14 lat wraz z opiekunami, którzy zadeklarowali chęć wzięcia udziału w kolejnym festynie. Warto dodać, że lekarskie rodziny przyprowadzały również pociechy poniżej 3 lat. Najmłodszy uczestnik Aleksander Połedniok, który miał zaledwie pięć tygodni, został utytułowany Maskotką Festynu. Frekwencja dopisała pomimo ponad trzydziestostopniowego upału i przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

W ramach festynu odbyły się gry i zabawy ruchowe, zawody sportowe, malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną, był również ogromny dmuchany zamek i cała masa kolorowych balonów nadmuchiwanych helem, które ucieszyły dzieciaki bez względu na wiek. Każde dziecko otrzymało torbę umożliwiającą zawieszenie na plecach, koszulkę okolicznościową, medal oraz dyplom za uczestnictwo. Realizatorzy festynu nagrodzili również pucharami i medalami wyróżniających się młodych zawodników. Na festyn przybyli także członkowie Klubu Motocyklowego ŚIL pod przewodnictwem dra Krzysztofa Solany. Byli atrakcją dla młodych pasjonatów motoryzacji.

„Z przyjemnością patrzyłem na partnerskie małżeństwa lekarskie opiekujące się swoimi dziećmi. Liczni rodzice poruszali się nadzwyczaj sprawnie i z pewnością wdrażali już swoje dzieci do uprawiania sportu. Naszła  mnie refleksja, że jednak kobieta-lekarz, która urodziła i wychowuje dziecko lub dzieci ma  istotnie utrudniony start w zawodzie. Mam ogromną nadzieję, że za rok liczba uczestników wzrośnie do 150!” – komentuje dr Stefan Madej.

Emocje I Rodzinnego Festynu Sportowego najlepiej oddają zdjęcia  zachęcamy do obejrzenia fotogalerii.

SM, AM

Fot. Justyna Koziarz