III Interdyscyplinarne Sympozjum Ratownictwa Mdycznego

data: wtorek, 17 maj 2011
Szanowni Państwo
Kolejny raz mamy zaszczyt zaprosić środowisko medyczne na organizowane przez Śląski Instytut Medyczny ­III Ogólnopolskie Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe Ratownictwa Medycznego.
Wprowadzane zmiany w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne, dynamiczny rozwój medycyny ratunkowej oraz konieczność ciągłego podnoszenia kwalifikacji kadry medycznej, zachęciły nas do przyjęcia nowej formuły tego Seminarium.
Oprócz części dedykowanej zawodowi ratownika medycznego postanowiliśmy rozszerzyć część naukową o seminaria dla lekarzy, którzy specjalizują się w medycynie ratunkowej oraz dyscyplinach pokrewnych.
W tym roku również w związku z wprowadzonymi zmianami w organizacji opieki nocnej w Polsce, specjalna część Sympozjum będzie poświęcona temu zagadnieniu. Patronat nad tą częścią Sympozjum objął Pan prof. dr hab. n. med. Witold Lukas - Krajowy Konsultant w Dziedzinie Medycyny Rodzinnej.
Wierzymy, że nowa formuła tego Seminarium zostanie przyjęta przez środowisko medyczne z entuzjazmem, a zaproponowany program naukowo - szkoleniowy pozwoli pogłębić wiedzę i udoskonalić umiejętności. Jak co roku Sympozjum będą towarzyszyły kursy doskonalące.
Zachęcamy również do zgłaszania prac naukowych oraz ich prezentacji. Ważnym elementem, który towarzyszy nierozłącznie naszemu Sympozjum jest integracja środowiska medycznego i wymiana doświadczeń. Również w tym roku odbędzie się konkurs "Mistrz Ratownictwa", którego laureaci zostaną nagrodzeni w trakcie uroczystej Gali podczas trwania Sympozjum.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
mgr Jarosław Madowicz