EUROPEJSKI BAL LEKARZA

data: środa, 30 październik 2019

POLSKIE TOWARZYSTWO MEDYCZNE W NIEMCZECH zaprasza do udziału w XXIII Europejskim Balu Lekarza - jednocześnie w XXXVIII Balu Polskiego Medyka w Niemczech - 23 listopada 2019 w Airport Hotel Van der Valk w Dusseldorfie.

W programie :

- „VII. Międzynarodowe Sympozjum – Medycyna w Dialogu”  (początek 17.00):

W programie wykładowcy i tematy :

1. Prof. dr habil. Prof. Dr.med. Konrad Karcz, Ludwig-Maximilians Universität Klinikum Großhadern, Klinik für Allgemein-, Viszeral- und Transplantationschirurgie

81377 München / Monachium :

„Postęp techniki i sztuczna inteligencja w Chirurgii”

UWAGA:  planujemy bliższą współpracę z kliniką prof. Karcza; W jej ramach lekarze zrzeszeni w PTM będą kierować pacjentów do kliniki w Monachium, korzystając z bezpośredniej ścieżki komunikacyjnej i kontaktu z profesorem. Rozpoczynamy modelową współpracę na przyszłość – szczegóły omówimy w Düsseldorfie.

2. Grzegorz Banaszczyk -  Kierujący Ordynator - Leitender Oberarzt / Klinika Medycyny Wewnętrznej, Bonifatus Hospital Lingen, Niemcy -

-  „Furosemid. Fakty i Mity“.

3. Dariusz Tuleja – Okulista, Koło /Polska, uczestnik akcji „Okuliści dla Afryki” -  opowie o współorganizowanej przez siebie akcji pomocy dla mieszkańców Afryki .

4. Damian M., kierownik działu jednej z sporych kas chorych w Niemczech i ekspert finansowy: „Woreczek stóweczek dla PTM i jego członków” - Co zrobić z pieniędzmi jakie planujemy pozyskać od jednej z kas chorych za polecenie członkostwa w tej kasie (90 euro od osoby), przygotowuje też ofertę dla członków PTM  z dziedziny inwestycji na rynku nieruchomości.

Osoby zarabiające powyżej 60.000€ brutto rocznie mogą nabyć nieruchomość wynajętą z pełnym serwisem ochronnym jak wynajęcie  i remonty bez użycia kapitału własnego, bez kosztów maklera.  W ten sposób można budować kapitał, przy małych inwestycjach miesięcznych średnio  między 50 do 250€ miesięcznie.  Resztę pokrywa osoba wynajmująca mieszkanie.

5. prof. XX, światowej sławy NN (pertraktacje trwają)

6. Gość Wieczoru – Sekretarz Generalny CDU, urodzony w Szczecinie, syn polskich lekarzy z Niemiec – Paul Ziemiak :  „ Polacy i Niemcy we wspólnej Europie”.

7. Przed Sympozjum – od godz. 15.30 - Walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze PTM w Niemczech - Wybieramy nowego prezesa i zarząd PTM!

8. W trakcie wieczoru – zadecydujemy, dokąd pojedziemy w lecie 2020 roku – czy będziemy kontynuować spotkania w Kołobrzegu w Centrum Verano przy współpracy w Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu. Niedawno przekazano nam informację, iż za udział w współorganizowanym przez nas sympozjum każdy z nas będzie musiał zapłacić dodatkowo 200€. Niezależnie od tego ze względu na kłopotliwy dojazd mamy przygotowane alternatywne miejsca na spotkanie wakacyjne leżące bliżej lotniska niż Kołobrzeg – np. Gdańsku.

9. Aukcja Obrazów Młodej Polskiej Sztuki  - Galerii Katarzyny Napiórkowskiej z  Warszawy (początek ok. godz. 21.00)  oraz  prelekcja Justyny Napiórkowskiej – „Twórczość malarska Leonardo da Vinci” .

Katarzyna Napiórkowska – marszand, właścicielka Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie, Poznaniu  i Brukseli[1], prezes Fundacji im. Franciszki Eibisch nagradzającej utalentowanych polskich malarzy młodego pokolenia[2]. Organizatorka licznych akcji charytatywnych m.in. na rzecz Warszawskiego Szpitala Dziecięcego, Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

10. Szampańska zabawa – od godz. 19.30  do  godz.  2.00 ( 3.00) w nocy

11. Wspaniały bufet

Zgłoszenia na bal – mailem :   poloniamed@gmail.com  oraz  Handy B. Milek – 0171 26 23 234 -  Termin wpłat przedłużony do 5.11. 19 - Polnische Medizinische Gesellschaft in Deutschland e. V. Deutsche Bank Krefeld, BIC: DEUTDEDB320 IBAN: DE52 3207 0024 0059 2949 00 (Dopisek: Ärztekongress ) .

OPŁATA : 140€ od osoby -  uwaga może być  zniżka: członkowie PTM w Niemczech płacą 110€, nie-członkowie 140€.  Jeśli chcecie Państwo zapisać się do PTM – prosimy o wypełnienie ankiety członka (jest na stronie www.poloniamed.de  lub też możemy przesłać ją wraz ze statutem  PTM na życzenie mailem). Wpłacając 110€ + 40€– składka członkowska (emeryci 30€, małżeństwa lekarskie 50€) uzyskujecie  Państwo np. zniżkę 5% na wszelkie imprezy Biura Turystyzcznego JawaReisen,  przygotowujemy listę dalszych rabatów. Zapraszamy!

*

Jak zwykle dysponujemy pulą miejsc w hotelu Van der Valk - po korzystnej cenie:   cena za pokój dwuosobowy wynosi  119€,  jednoosobowy – 106€.   Rezerwacja  pokoi  - bezpośrednio pod nr tel. Hotelu -  0211 200 63 – 0 ,  proszę podać „Ärzteball” .   Kontyngent przedłużyliśmy!

UWAGA :  PTM posiada status „wyższej użyteczności publicznej” /Gemeinnutzigkeit/, zatem składka PTM  ma formę „Spende”.  Udział w Balu odpowiada udziałowi w sympozjum, które mu towarzyszy,  mamy także przygotowane zaświadczenie dla urzędu podatkowego.

Informacja o Düsseldorfie – stolicy największego kraju związkowego Niemiec –

Nadrenii – Westfalii:   http://www.duesseldorf.de/de/     (podobno tutaj są  najlepsze w Niemczech możliwości dokonania zakupów...).

Polskie Towarzystwo Medyczne w Niemczech T. Z., stowarzyszenie wyższej użyteczności publicznej. Adres: Käthe- Kollwitz – Str. 12,  66787 Wadgassen; Tel. 06898 – 169 – 0101