„Przekształcenie zakładów opieki zdrowotnej z nowym prawem o działalności leczniczej” – debata online

data: wtorek, 07 czerwiec 2011
Nowa ustawa o działalności leczniczej, wchodząca w skład rządowego pakietu zdrowotnego, podpisana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego 11 maja 2011 r., w sposób znaczący zmienia dotychczasowe zasady funkcjonowania sektora medycznego, w tym podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych.

Zgodnie z nową ustawą samorządy, które nie przekształcą szpitali w spółki będą musiały same pokrywać ich ujemne wyniki finansowe. Nie będzie możliwe tworzenie nowych samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Szpitale będą za to mogły się łączyć, tworząc spółki. Z kolei samorządy będą mogły skorzystać z umorzenia zobowiązań publicznoprawnych szpitali, ale pod warunkiem, że zdecydują się na przekształcenie.

Podczas debaty 10 czerwca organizowanej przez Wolters Kluwer Polska,  przybliżymy nowe zasady funkcjonowania podmiotów leczniczych i podmiotów wykonujących działalność leczniczą, jak również wskażemy możliwe pułapki i zagrożenia. Do oglądania debaty  zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli samorządów, kadrę zarządzającą  i pracowników placówek ochrony zdrowia.

Zapraszamy do zadawania pytań, na które eksperci odpowiedzą podczas debaty. W tym celu przygotowaliśmy specjalny formularz, dostępny pod adresem

Więcej informacji i rejestracja na transmisję on-line:

Bliższe informacje

Magdalena Dobosz
Media Forum
mobile:+48  660  615  239

Debata odbędzie się 10 czerwca, w godzinach 13:00-14:30.