Apel

Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach
z dnia 23 listopada 2011 r. do parlamentarzystów i Ministra Zdrowia

w sprawie podziału środków z tzw. funduszu zapasowego NFZ na 2012 rok

Okręgowa Rada Lekarska w Katowicach wyraża głębokie zaniepokojenie pogarszającą się sytuacją ochrony zdrowia w województwie śląskim. Wieloletnie zaniedbania i permanentne niedofinansowanie świadczeń medycznych, z jakim borykają się od lat placówki ochrony zdrowia w naszym województwie pogłębią się jeszcze bardziej w 2012 roku, także w związku z niesprawiedliwym podziałem środków z funduszu zapasowego Narodowego Funduszu Zdrowia dokonanym w październiku 2011 r.
Okręgowa Rada Lekarska w Katowicach uważa też, że nie istnieją żadne obiektywne przyczyny, dla których Oddziałowi Mazowieckiemu NFZ posiadającemu tylko około 14% więcej ubezpieczonych, zaplanowano 22,5% środków więcej, niż Oddziałowi Śląskiemu NFZ.
Okręgowa Rada Lekarska w trosce o należne warunki pracy lekarzy zapewniające właściwy poziom ochrony zdrowia mieszkańców województwa i pacjentów będących pod ich opieką wzywa do podjęcia wszystkich możliwych działań zmierzających do zmiany niesprawiedliwych decyzji oraz zapobiegających wystąpieniu podobnych w przyszłości.

Sekretarz                                                                            Prezes
Okręgowej Rady Lekarskiej                                            Okręgowej Rady Lekarskiej
Andrzej Postek                                                                 Jacek Kozakiewicz