data: piątek, 23 grudzień 2011

III Komunikat prezesów Śląskiej Izby Lekarskiej

i Śląskiej Izby Aptekarskiej

na temat oceny bieżącej sytuacji związanej z wprowadzaniem

od 1 stycznia 2012 roku ustawy refundacyjnej.

22 grudnia 2011 roku w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej odbyło się trzecie spotkanie Jacka Kozakiewicza prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach i Piotra Brukiewicza prezesa Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej.

Podczas spotkania prezes Piotr Brukiewicz poinformował o stanowisku Śląskiej lzby Aptekarskiej dotyczącym komunikatu NFZ zamieszczonego w dniu 19.12.2011r. na stronach intemetowych Centrali NFZ o możliwości realizacji recept lekarskich z pieczątką ,,Refundacja do decyzji NFZ" jako refundowanych. Wg Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej komunikat ten jest pozbawiony mocy prawnej, stanowi tylko i wyłącznie opinię biura prawnego NFZ. Recepty z pieczęcią ,,REFUNDACJA LEKU DO DECYZJI NFZ'' zdaniem Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej mogą być realizowane tylko o i włącznie za 1 00% odpłatnością. Prezes Sląskiej Izby Lekarskiej przekazał treść apelu Prezydium ORL z dnia 21.12.2011r. w sprawie postępowania lekarzy po wejściu w życie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych z dnia 12 maja 2011 r. Prezes Śląskiej Rady Aptekarskiej przyjął zaproszenie prezesa Śląskiej Izby Lekarskiej do udziału w Prezydium okręgowej Rady Lekarskiej w dniu 28.12.2011 roku podczas którego, zostaną omówione dalsze wspólne działania.

Jacek Kozakiewicz                                     Piotr Brukiewicz
Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej            Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
w Katowicach                                               w Katowicach