RECEPTY-KOMUNIKAT PREZESA ORL JACKA KOZAKIEWICZA Z DNIA 13 CZERWCA 2012

data: środa, 13 czerwiec 2012

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy

Pragnę poinformować, iż z dostępnych badań ankietowych oraz wstępnych informacji ze Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wynika, że zdecydowana  większość  lekarzy  i lekarzy  dentystów, członków Śląskiej Izby Lekarskiej, nie odesłała nowych umów na wystawianie recept na leki refundowane lub zrobiła to wysyłając druk umowy ze skreślonym  paragrafem 9, zawierającym dyskryminujące zapisy.

Jednocześnie zapewniam, że  samorząd  lekarski  prowadzi wielokierunkowe działania celem realizacji naszych uchwał. Wszystkie na bieżąco aktualizowane informacje odnośnie tych działań dostępne są na stronach  internetowych Naczelnej i Śląskiej Izby Lekarskiej: www.nil.org.pl oraz www.izba-lekarska.org.pl. Aby jeszcze bardziej usprawnić naszą wzajemną komunikację zachęcam P.T. Koleżanki i Kolegów do przekazywania do Biura ŚIL  swoich adresów mailowych i zapisywania się do Newslettera Śląskiej Izby Lekarskiej.

Po raz kolejny pragnę bardzo serdecznie podziękować Koleżankom i Kolegom za dotychczasową solidarną postawę. Proszę, abyśmy dla wspólnego dobra, wytrwali w sprzeciwie wobec dyskryminujących zapisów umów, które ograniczają dostęp do leków  refundowanych naszym pacjentom. Udzielone nam poparcie przez organizacje skupiające pacjentów jest tego najlepszym dowodem. Mamy wszyscy nadzieję, że decyzja o odwołaniu prezesa NFZ jest sygnałem zrozumienia władz publicznych dla  naszych postulatów.

Jacek Kozakiewicz
prezes ORL w Katowicach