KONFERENCJA "TRZEŹWA MATKA - ZDROWE DZIECKO"

data: wtorek, 16 październik 2012

Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego w Sosnowcu oraz Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu zapraszają na KONFERENCJĘ PT. „TRZEŹWA MATKA - ZDROWE DZIECKO". Wydarzenie będzie miało miejsce 29 października br. w Auli Wyższej Szkoły Humanitas przy ul. Kilińskiego 43. Swoje zgłoszenia udziału w konferencji można nadsyłać jeszcze do poniedziałku 15 października.

Tematem konferencji będzie problem spożywania alkoholu przez kobiety będące w ciąży.
W czasie prelekcji i dyskusji poruszone zostaną m.in. zagadnienia dotyczące uszkodzenia płodu wywołane spożywaniem alkoholu przez ciężarne kobiety, w tym główne objawy alkoholowego zespołu płodowego (FAS) i wynikające z tego konsekwencje dla układu nerwowego dziecka.
Wydarzenie adresowane jest do szerokiej grupy specjalistów: lekarzy, psychologów, nauczycieli, pedagogów, pracowników placówek wychowawczo - opiekuńczych, czy instytucji świadczących pomoc rodzinie, a także studentów i zainteresowanych tematyką osób. Wśród zaproszonych gości, którzy wygłoszą wykłady znaleźli się: mgr Katarzyna Łukowska - zastępca dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie, dr Teresa Kobrzyńska - profilaktyk, certyfikowany edukator FAS, mgr Teresa Jadczak - Szumiło - psycholog i pedagog, trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II stopnia, mgr Danuta Hryniewicz, lek. med. Krzysztof Liszcz.
Konferencja będzie prowadzona w formie wykładowej i rozpocznie się w dniu 29 października o godz. 8.30 i potrwa do godz. 15.00. Patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Prezydent Miasta Sosnowca, Śląska Izba Lekarska w Katowicach i Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie. Zainteresowani uczestnictwem w Konferencji proszeni są o zgłaszanie swojego udziału na e-mail: krokus@um.sosnowiec.pl
Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja posiada akredytację Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach. Za udział w konferencji lekarzom przysługuje 5,5 punktu edukacyjnego. (zgodnie z Rozporządzeniem MZ z dnia 6 października 2006 r. w sprawie sposobów dopełniania obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów).

dodał: Tomasz Gawlik