PRAKTYKI LEKARSKIE - WAŻNE!!!

data: poniedziałek, 22 październik 2012

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy

Przypominamy, że na podstawie ustawy z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej wszystkie praktyki lekarskie zostały wpisane do ksiąg rejestrowych podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Oznacza to, że każda praktyka otrzymała nowy numer, którym od 01.01.2013 r. wszyscy lekarze i lekarze dentyści muszą się posługiwać i umieścić na pieczątce praktyki.
Księga rejestrowa z numerem jest dostępna na stronie Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą pod adresem: http://www.rpwdl.csioz.gov.pl/ w zakładce: Praktyki lekarzy i lekarzy dentystów/ Wyszukiwarka, w której po wpisaniu nazwiska w rubryce nazwa będzie widoczna księga rejestrowa praktyki.

System umożliwia składanie wniosków o zmianę wpisów w księdze rejestrowej. W tym celu  w zakładce Praktyki lekarzy i lekarzy dentystów/Aplikacja dla Praktyk Zawodowych  należy utworzyć swoje konto i zalogować się do systemu. Tam znajduje się wniosek o nadanie uprawnień do korzystania z systemu, który po wypełnieniu i po przybiciu pieczątki praktyki należy przesłać do działu praktyk na adres ŚIL, bądź zeskanowany przesłać na adres: praktyki@izba-lekarska.org.pl lub dostarczyć osobiście.
Przypominamy, że działalność w formie praktyki wyłącznie w miejscu wezwania  od nowego roku nie będzie mogła być wykonywana na podstawie umowy cywilno-prawnej w przedsiębiorstwach podmiotów leczniczych (tj. min. ZOZ-ach, NZOZ-ach, SPZOZ-ach). Lekarze, którzy w oparciu o praktykę wyłącznie w miejscu wezwania świadczą usługi na rzecz przedsiębiorstw podmiotów leczniczych, zobowiązani są do dokonania zmiany tej praktyki na praktykę wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego do końca 2012 r..

Przypominamy również, że jeżeli w ramach praktyk stacjonarnych wykonywane są świadczenia na podstawie umów cywilno-prawnych w przedsiębiorstwach podmiotów leczniczych, to każde takie miejsce należy zgłosić w Izbie.

Rafał Kiełkowski
Przewodniczący Komisji ds. Praktyk Lekarskich