KONFERENCJA "PRZYPADKI MEDYCZNE"

data: wtorek, 30 październik 2012

Szanowni Państwo,

pragniemy zaprosić do udziału w „II Konferencji PrzypadkiMedyczne.Pl”. Kolejna edycja ogólnopolskiej imprezy naukowej odbędzie się 23 marca 2013 roku we Wrocławiu i została objęta Patronatem Honorowym przez Prezesa Śląskiej Izby Lekarskiej, Doktora Jacka Kozakiewicza. Konferencja ma szczególną rangę ponieważ stanowi publikację wiedzy znamienitych specjalistów i autorytetów z zabiegowych dziedzin medycyny. Wyjątkowy wymiar podkreśla miejsce jej organizacji – Wrocław, stolica malowniczego Dolnego Śląska, jedno z najpiękniejszych miast Europy.

O Konferencji:

„II Konferencja PrzypadkiMedyczne.pl” jest kontynuacją I edycji z 2011 roku, która zakończyła się dużym sukcesem i zebrała bardzo dobre opinie. Wspomniana edycja została zainaugurowana przez prof. Marię Siemionow (USA, przeszczep twarzy w 2008 r.), na sali obecnych było 800 uczestników, a kolejne 300 osób obserwowało obrady przez transmisję on-line (video relacja:

Podczas najbliższej konferencji wykład inauguracyjny poprowadzi
prof. Grzegorz H. Bręborowicz, uznany ginekolog i położnik, były Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, autor wielu publikacji i książek o tematyce zabiegowo-ginekologicznej. Jako wykładowcy, zaproszeni zostali także prof. Wojciech Witkiewicz (Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, konsultant woj. Dolnośląskiego z chirurgii naczyniowej, członek zespołu operacyjnego wykorzystującego Robota Da Vinci),  prof. Wojciech Młynarski (Kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Diabetologii Dziecięcej, UM Łódź), prof. Dariusz Patrzałek (konsultant woj. Dolnośląskiego i Opolskiego transplantologii klinicznej), prof. Jan Kulig (Kierownik I Katedry Chirurgii Ogólnej Wydziału Lekarskiego CM UJ), prof. Jerzy Kołodziej (torakochirurgia, Wrocław), dr hab. Damian Czyżewski (torakochirurgia, Zabrze), dr Jakub Trnka (medycyna sądowa, Wrocław), dr Krzysztof Ficek (ortopedia i traumatologia, oraz medycyna sportowa, Bieruń). Nadchodząca edycja konferencji będzie miała charakter zabiegowy.

Obrady odbędą się w Centrum Naukowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Przyrodniczego przy Placu Grunwaldzkim 24A, usytuowanym niedaleko Starówki i Rynku we Wrocławiu.

Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcą Państwo wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu.

w imieniu Komitetu Organizacyjnego,

Mateusz Stolarz

Redaktor Czasopisma PrzypadkiMedyczne.pl

Szczegóły dostępne na stronie:

dodał: Tomasz Gawlik