data: piątek, 23 listopad 2012

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach Jacek Kozakiewicz z oburzeniem przyjął informację, o kierowaniu przez Śląski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia do lekarzy listów, zawierających określenia mogące stwarzać wrażenie próby ich zastraszenia.

W dniu dzisiejszym tj. 23 listopada br. prezes J. Kozakiewicz wystosował w tej sprawie pismo do dyrektora ŚOW NFZ Grzegorza Nowaka, w którym czytamy m.in „W imieniu wszystkich członków ŚIL, do których wystosował Pan pismo, stanowczo protestuję, tak co do jego formy jak i treści zawierającej bezpodstawne zarzuty, pomówienia o bezprawne wystawianie recept i narażania na szkodę NFZ, a także żądanie składania pisemnego wyjaśnienia w sprawie „…bezprawnego wystawiania recept”.”

W najbliższy poniedziałek (26 listopada br.) w siedzibie ŚOW NFZ planowane jest spotkanie prezesa ORL z przedstawicielami Funduszu. Wobec nieobecności dyrektora Grzegorza Nowaka, rozmowy będą prowadzone z wicedyrektorem ds. medycznych Grzegorzem Zagórnym.

Prezes ORL poinformował lekarzy i lekarzy dentystów członków Śląskiej Izby Lekarskiej za pośrednictwem strony internetowej izby o działaniach podejmowanych w tej sprawie. „W związku z informacjami o otrzymywaniu przez Was pism z NFZ w sprawie bezprawnego wypisywania recept refundowanych prosimy o powstrzymanie się od jakichkolwiek kroków (niepodejmowania pochopnych działań) do czasu opracowania stanowiska przez Śląską Izbę Lekarską w tej sprawie, co nastąpi w przeciągu kilku najbliższych dni. Prosimy śledzić naszą stronę internetową, na niej ukaże się stosowny komunikat z instrukcją postępowania.”

dodał: Tomasz Gawlik