ZAŚWIADCZENIA O CZASOWEJ NIEZDOLNOŚCI DO PRACY PO 1 STYCZNIA 2013 R. NA STARYCH DRUKACH

data: czwartek, 03 styczeń 2013

W dniu 28 grudnia zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20 grudnia 2012 r. zmieniające rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad i trybu wystawiania zaświadczeń lekarskich, wzoru zaświadczenia lekarskiego i zaświadczenia lekarskiego wydanego w wyniku kontroli lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które weszło w życie 29 grudnia 2012 r.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem zmieniającym, zaświadczenia lekarskie i zaświadczenia lekarskie wydane w wyniku kontroli lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą być wystawiane na formularzach według wzorów określonych w dotychczas obowiązujących przepisach do czasu wyczerpania zapasów, nie dłużej jednak niż do dnia 31 grudnia 2013 r.

Tym samym, na mocy w/w rozporządzenia został wydłużony okres korzystania przez lekarzy ze starych formularzy zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy (druków L-4) do końca 2013 r.

Jednocześnie informujemy, iż zamieszczona w dniu 5 grudnia 2012 r. na stronie ŚIL informacja o drukach ZUS ZLA, w związku z wydaniem nowego rozporządzenia zmieniającego, jest nieaktualna.