PREZYDIUM ORL W DELEGATURZE RYBNICKIEJ

data: czwartek, 31 styczeń 2013

30 stycznia br. odbyło się spotkanie prezesa Jacka Kozakiewicza i Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach z dyrekcją i lekarzami Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku W trakcie wizyty przedstawicieli Śląskiej Izby Lekarskiej miała miejsce dyskusja na temat bieżących problemów ochrony zdrowia i sytuacji Szpitala oraz   działań podejmowanych  przez lekarski samorząd.

Kulminacją spotkania była uroczystość wyróżnienia zasłużonych lekarzy, którą poprowadziła przewodnicząca Delegatury Rybnickiej dr Urszula Zimoń. W obecności Ewy Ryszki, wiceprezydent Rybnika, adw. Jerzego Piniora, członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach, Marka Piekarskiego, wicedyrektora Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach oraz dyrektorów szpitala dr Jerzego Kasprzaka i jego zastępcy ds. medycznych dr Zbigniewa Wiercińskiego, prezes ORL podziękował i wręczył dyplomy zasłużonym lekarzom z wieloletnim stażem pracy w zawodzie. – Chciałbym serdecznie podziękować lekarzom, którzy przez kilkadziesiąt lat służyli chorym swoją wiedzą i doświadczeniem, a także dzielili się umiejętnościami i dobrą radą z młodszym Koleżankami i Kolegami.  – powiedział prezes Kozakiewicz.
Wśród nagrodzonych lekarzy znaleźli się: dr Antoni Baron, Aniela Kaliciak-Kempińska, Felicja Klyszcz, Grażyna Konieczna, Maria Kuśka, Eryk Kwapuliński,  Stefania Łopacz-Stoczek, Krystyna Maszczyk-Helios, Józef Meisel, Jerzy Nowak, Maciej Rogoszewski, Leon Szkróbka, Teresa Szymańska-Krupa, Tadeusz Szymura i Wanda Wenglarzy-Kowalczyk.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!

dodał: Tomasz Gawlik