JUBILEUSZ 200-GO WYDANIA "PRO MEDICO"

data: piątek, 08 luty 2013

W porządku  Okręgowej Rady Lekarskiej  zebranej 6 lutego br. w  Domu Lekarza w Katowicach,  znalazła  się  uroczysta  część  związana  z  Jubileuszem  200-go numeru  pisma „Pro Medico”. W spotkaniu uczestniczyli goście, wśród których znaleźli się m.in. dr Mieczysław Szatanek – prezes ORL w Warszawie, wraz z małżonką, dr Krzysztof Makuch – wiceprezes ORL w Warszawie, mec. Jerzy Pinior – wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej, dr Piotr Brukiewicz – prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej, dr Jerzy Dosiak – przewodniczący Zarządu Oddziału i członek Prezydium Zarządu Głównego PTL oraz przedstawiciele Prezydiów i Okręgowych Rad Lekarskich wszystkich kadencji.
Gośćmi specjalnymi uroczystości byli twórcy „Medicusa” Biuletynu Informacyjnego Okręgowej Izby Lekarskiej w Katowicach, wydawanego w latach 1990 – 1994: dr Andrzej Szulc – redaktor naczelny oraz dr Danuta Korniak – członek zespołu redakcyjnego.

W trakcie spotkania redaktor naczelny „Pro Medico” dr Żywisław Mendel wraz z prezesem ORL, Jackiem Kozakiewiczem wręczyli specjalne wyróżnienia przyznane przez Redakcję lekarzom, którzy współpracują z pismem oraz na jego łamach publikują swoje teksty. Gratulacje laureatom złożył także prezes NRL, Maciej Hamankiewicz. Wśród nagrodzonych znaleźli się: dr Zygfryd „Zyga” Wawrzynek, prof. Władysław Nasiłowski („Adalbertus”), dr Krzysztof Brożek, dr Beata Wróbel, dr Mieczysław Dziedzic, dr Krystyna Faltus , dr Tadeusz Urban, dr Ryszard Szozda, prof. Eugeniusz J. Kucharz, prof. Wojciech Pluskiewicz, dr Urszula Wilczek, dr Damian Kawecki, dr Wojciech Bednarski, prof. Szczepan Łukasiewicz, dr Eugeniusz Czubak.

Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie prezesowi ŚIL Jackowi Kozakiewiczowi oraz redaktorowi naczelnemu „Pro Medico” Żywisławowi Mendlowi, Medali im. dr. Jerzego Moskwy - odznaczenia Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, przyznawanego za wybitną fachowość i postawę etyczną. W uzasadnieniach nagrody napisano, że prezes ŚIL otrzymał Medal „za dbałość o prestiż zawodu lekarza oraz integrację samorządów zawodowych Śląska i Warszawy”, natomiast redaktor naczelny „za wkład pracy na rzecz umacniania samorządu lekarskiego i przedstawianie problemów środowiska na łamach „Pro Medico”. Odznaczenia wręczyli przedstawiciele władz warszawskiego samorządu prezes Mieczysław Szatanek i wiceprezes Krzysztof Makuch.