„DZIEDZICTWO HIPPOKRATESA” – CYKL WYWIADÓW

data: poniedziałek, 08 kwiecień 2013

XXXII Okręgowemu Zjazdowi Lekarskiemu towarzyszyła promocja wydawnictwa ŚIL, czterech płyt DVD z nowego cyklu Archiwum Telewizyjnego „Dziedzictwo Hippokratesa”. Są to kilkudziesięciominutowe filmy dokumentalne prezentujące wywiady z wybitnymi postaciami śląskiej medycyny. Na pierwszą część cyklu składają się wypowiedzi prof. Andrzeja Łępkowskiego, prof. Szczepana Łukasiewicza, prof. Władysława Nasiłowskiego oraz dr Zygfryda Wawrzynka.

- „Jest to inicjatywa, której celem jest utrwalanie i popularyzowanie sylwetek naszych Mistrzów i Nauczycieli. Bohaterami cyklu są lekarze o niekwestionowanym autorytecie zawodowym, oddani wychowawcy, współtwórcy i działacze samorządu lekarskiego. To właśnie Oni wyznaczali ścieżkę, którą obecnie podążamy, nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym. Pragniemy utrwalić olbrzymi dorobek tych osób nie tylko w naszych sercach i pamięci, nie tylko na kartach drukowanych publikacji, ale również - zgodnie z duchem czasu - w nowoczesnej formie zapisu, pozwalającej na szerokie upowszechnienie. Jestem przekonany, że spotkania te będą ciekawym materiałem do refleksji, nie tylko dla naszych Koleżanek i Kolegów lekarzy, ale także dla wszystkich osób, którym bliskie są humanistyczne wartości.”  - dr Jacek Kozakiewicz, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach.

W kolejnych częściach cyklu ukażą się płyty z wywiadami z prof. Adamem Cekańskim, Bożeną Hager–Małecką, Stefanią Kardaszewicz i Franciszkiem Kokotem.

Filmy dostępne są również na stronie internetowej Śląskiej Izby Lekarskiej
www.izba-lekarska.org.pl w zakładce „Dziedzictwo Hippokratesa”