Region Śląski a finansowanie świadczeń medycznych - debata w ŚIL

data: poniedziałek, 20 wrzesień 2010

Zainteresowanych powyższą tematyką serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w debacie, która odbędzie się w dniu 29 września br. o godzinie 1500

Po raz kolejny stajemy w obliczu ograniczeń finansowania świadczeń w naszym województwie. Rok 2010 jest szczególnie trudny. Członkowie samorządu  lekarskiego są  głęboko zaniepokojeni  cięciami finansowymi, które w znacznym stopniu ograniczają dostępność mieszkańców województwa śląskiego do świadczeń medycznych, stawiając lekarzy wobec trudnych wyborów. Nadal brak pełnej informacji na temat przygotowywanych nowych projektów ustaw zdrowotnych oraz  zmian organizacyjnych w strukturze Narodowego Funduszu Zdrowia.

W celu pozyskania wiadomości, które być może pozwolą dyrektorom placówek ochrony zdrowia przygotować się do realizacji usług medycznych w 2011 roku. Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach organizuje debatę poświęconą najważniejszym problemom ochrony zdrowia w województwie śląskim, w tym  planowi finansowemu Narodowego Funduszu Zdrowia na rok 2011. Do udziału w debacie zaproszono parlamentarzystów, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, przedstawicieli samorządów zawodów medycznych, dyrektorów zakładów opieki  zdrowotnej oraz przedstawicieli lekarzy wykonujących zawód w formie praktyk prywatnych.

Koleżanki i Koledzy zainteresowanych powyższą tematyką serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w debacie, która odbędzie się w dniu 29 września br. o godzinie 1500 w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziały w sekretariacie Śląskiej Izby Lekarskiej tel. (32) 203-65-47/8 do dnia 27.09.2010r.

Okręgowej Rady Lekarskiej

Jacek Kozakiewicz