ZAPROSZENIE DO LEKTURY

data: wtorek, 27 sierpień 2013

We wrześniowym numerze „Pro Medico” polecamy :

Strony poświęcone zagadnieniom prawa medycznego: tekst prof. Teresy Dukiet- Nagórskiej ( kierownika studiów podyplomowych „Prawo w ochronie zdrowia” - wspólnej inicjatywy ŚIL, SUM i UŚ)  oraz analizy prawne obowiązków lekarza posiadającego praktykę lekarską i kas fiskalnych w praktykach zawodowych.
Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu obchodzi w tym roku 125 rocznicę powstania, z tej okazji zaplanowano rocznicowe uroczystości , które omawia prof. Anna Obuchowicz.
„ I tak w kółko…” głosy młodych lekarzy o trudnościach, na jakie napotykają na początku drogi zawodowej, zebrane przez dr Rafała Sołtyska.
Raport dr Małgorzaty Błaszczyńskiej z Kursu TTT Światowej Organizacji Gastroenterologii w Kolumbii, zawierający refleksje na temat technik szkoleń i ćwiczeń oraz informacje o działalności World Gastroeterology Organisation.
Felietony: prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej dr Jacka Kozakiewicza, w którym m.in. podsumowuje wybory delegatów na VII kadencję OZL i omawia wyniki raportu Państwowej Inspekcji Pracy i  dr Tadeusza Urbana, Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej  o obowiązku  stwierdzania zgonu wraz ze stanowiskiem Komisji ds. Etyki Lekarskiej ORL w tej sprawie .
Refleksje  prof. Aleksandra Sieronia na temat osiągnięć  bytomskiej medycyny fotodynamicznej w kontekście zaproszenia z   British Medical Laser Association i prezentacji w Manchesterze.
Reportaże: dr Damiana Kaweckiego o tym, jak Medyk Zabrze został klubowym wicemistrzem świata oraz dr Mieczysława Dziedzica o  związkach lekarzy ŚIL ze Lwowem.
W numerze także  informacje o kursach, szkoleniach  i konferencjach, zaproszenia, wspomnienia i in.
Na teksty do numeru październikowego czekamy do  5 września.
Redakcja „Pro Medico”