WIZERUNEK ADWOKATA I LEKARZA

data: piątek, 18 kwiecień 2014

W siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej, na posiedzeniu Rady w dniu 16.04.2014 r. omawiano między innymi sprawę wizerunku adwokata i lekarza.
Po prezentacji przedstawionej przez Przewodniczącego Komisji Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej NRA - adwokata Romana Kusza miała miejsce ciekawa dyskusja.

Wszyscy byli zgodni, że te dwa jakże piękne zawody wiele różni, ale wskazywano także na wiele podobieństw, takich jak tajemnica zawodowa, zakaz reklamy czy też obowiązek świadczenia pomocy każdemu, kto jej potrzebuje.
Lekarze z przykrością podzielili się spostrzeżeniem o nagannym pozyskiwaniu klientów przez tak zwane „kancelarie odszkodowawcze”, czasami nawet kreujące roszczenia.
Adwokat Roman Kusz podzielił ten pogląd w całości i stwierdził, że jest to jeden ze skutków deregulacji, nad którym nie wolno przejść do porządku i takie zjawisko musi spotkać się ze zdecydowaną reakcją samorządu.

Wskazywano na misję edukacyjną samorządów, kreowanie dobrych kontaktów  z mediami oraz koniecznością współdziałania lekarzy i adwokatów także na tej płaszczyźnie.
Prezes ŚIL dr Jacek Kozakiewicz podkreślił dotychczasową wzorcową współpracę obu śląskich samorządów i trafnie spuentował, że znów daliśmy początek współpracy obu samorządów na nowych płaszczyznach.

ADWOKATURA POLSKA
Kancelaria Adwokacka