SKŁADKI

data: środa, 04 czerwiec 2014

W związku Apelem Nr 14 XII Krajowego Zjazdu Lekarzy z dnia 22 marca 2014 r. do Naczelnej Rady Lekarskiej w sprawie nowelizacji uchwały dotyczącej składek członkowskich Prezydium ORL w Katowicach w dniu 21 maja br. podjęło stanowisko o następującej treści:

Stanowisko Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej Śląskiej Izby Lekarskiej  w Katowicach w sprawie zmian dotyczących opłacania składek członkowskich

1).  Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej  w chwili obecnej nie widzi potrzeby zmiany wysokości składki członkowskiej.

2). Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej,  proponuje utrzymać dotychczasowe obniżenia wysokości składki i zwolnienia z obowiązku opłacania składki członkowskiej.

3). Prezydium ORL proponuje ponadto, by wszyscy członkowie samorządu po ukończeniu 75 roku życia byli  zwolnieni z obowiązku opłacania składki członkowskiej.

4). Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej, zdecydowanie opowiada się za, uproszczeniem trybu uzyskiwania obniżenia lub zwolnienia z opłacania składki członkowskiej.