data: środa, 23 lipiec 2014

Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego informuje, iż z dniem 20 lipca 2014 r. obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 lipca 2014 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców (Dz. U. z 2014 r. poz. 949).

W związku z powyższym lekarze wpisani do ewidencji uprawnionych lekarzy do badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców, prowadzonej przez Marszałka Województwa Śląskiego zobowiązani są do wymiany    pieczątki uprawnionego lekarza zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 10 do przedmiotowego rozporządzenia.

Ponadto informuje się, że rozporządzenie w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców zawiera aktualnie obowiązujące wzory dokumentacji medycznej i wydanych orzeczeń lekarskich.

Z dniem 20 lipca 2014 r. rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 stycznia 2004 r. w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami (tekst jednolity: Dz. U. z 2013 r. poz. 133) zostało uchylone w całości.

Osobą do kontaktu jest Pani Hanna Tutaj, pracownik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, nr tel. 32/77 40 961, e-mail: htutaj@slaskie.pl.