ProMedico PS Pismo Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach wrzesień 2018 nr 252

Pro Medico • wrzesień 2018 26 SPORT VII Otwarte Mistrzostwa Śląska Lekarzy w Tenisie 3-5.VIII.2018 r. Już po raz siódmy Mistrzostwa pod patronatem ŚIL, NIL i Polskiego StowarzyszeniaTenisowego Lekarzy odbyły sięwTychach. Na gościn- nych kortach Tennisteam spotkali się lekarze z całej Polski, którzy rywalizowali o tytuł Mistrzów Śląska Lekarzy w tenisie w kilku kate- goriach wiekowych. W zawodach uczestniczyło 65 lekarek i lekarzy z całegokraju. Jak co rok towarzyszyłanampiękna słonecznapogoda, Sukcesy lekkoatletów ŚIL 28 Mistrzostwa Polski Masters (7 Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkoatletyce) 30.06-1.07 2018 r. na, jak zwykle świetnie przygotowanym, stadionie MiejskimwToruniu, odbyły się 28Mistrzostwa PolskiMasters. Lekarze biorący udział w tych zawodach byli klasyfikowani równolegle jako uczestnicy 7MistrzostwPolski LekarzywLekkoatletyce. Nasza skrom- na czteroosobowa drużyna zdobyła dwa puchary i wiele medali: Marzena Morawiec-Trzensiok otrzymała Puchar Przewodniczą- cego Komitetu Organizacyjnego za trzeci wynik oraz zdobyła złoty i srebrny medal. Olga Stępień-Wyrobiec zdobyła trzy medale: 1 zło- ty (5000 m), 1 srebrny (1500 m) i 1 brązowy (200 m) GrzegorzWyro- biec zdobył 1 złoty (5000 m) i 1 srebrny medal (1500) Ja otrzymałem Puchar Prezesa NIL za najlepszy wynik i zdobyłem cztery medale 7 Mistrzostw Polski Lekarzy. W klasyfikacji 28 MP Masters, w swojej kategorii wiekowej, w rzucie oszczepem obroniłem ubiegłoroczny tytuł Mistrza Polski, pokonując byłych reprezentantów kraju. Cieszy mnie udany debiut lekarskiego małżeństwa Wyrobców z Jaworzna, którzy trenują pod okiem doświadczonej trenerki. Przed lekkoatleta- mi kolejne wyzwania: już 5-9 września br. Igrzyska Lekarskie w Zako- panem, a wmarcu 2019 r. HaloweMistrzostwa Świata wToruniu. co nie przeszkodziło grającym w rozrywaniu długich, wyrównanych i bardzo pasjonujących dla licznie zgromadzonych kibiców meczy. Uczestnicy zgodnie podkreślali bardzo dobrą organizację zawodów, koleżeńską atmosferę i deklarowali ponowny udział w zawodach, na które zapraszamy w przyszłym roku. Wyniki wszystkich kategorii na stronach www.tennisteam.org.pl www.PSTL.org AdamDyrda Od lewej: Grzegorz Wyrobiec, Olga Stępień-Wyrobiec Stefan Madej, Marzena Morawiec-Trzensiok. Fot. archiwum organizatorów Fot. archiwum dr. Stefana Madeja To było sportowe spotkanie lekarzy z całej Polski! StefanMadej przewodniczącyKomisji Sportu i Rekreacji ŚIL