DNI ZDROWIA PSYCHICZNEGO

data: sobota, 27 wrzesień 2014

Śląskie obchody Międzynarodowego Dnia Zdrowia Psychicznego 8 października 2014 r. Godziny 9.30-17.00; Sala Kolumnowa  Urzędu  Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach, ul. Dąbrowskiego 23.
Rokrocznie na początku października środowiska zintegrowane wokół zdrowia psychicznego organizują  społeczny akcent propagandowo – edukacyjny  wokół tematów zagrożeń zdrowia psychicznego, problemów osób chorujących psychicznie z intencją przeciwdziałania stygmatyzacji  i popularyzacji  zdrowego stylu życia ze szczególnym uwzględnieniem czynników psychicznych.

Planujemy m.in. : pokaz twórczości osób w kryzysach psychicznych, możliwość osobistego zadania pytań profesjonalistom ; zrobienia prostych testów na poszczególne funkcje psychiczne: takich jak np.; pomięć, wrażliwość emocjonalna, czy skłonność do uzależnień.
Nasi goście z Fundacji Otwarty Dialog zaprezentują najnowsze  światowe rozwiązania  problematyki społecznej związanej z Kryzysem Psychicznym, (informacje na www.otwartydialog.pl )  oraz warsztaty pracy  Podejścia Otwartego Dialogu –lista uczestników już otwarta, proszę telefonować do Centrum Psychiatrii Zespół Leczenia Środowiskowego.
W sesji popołudniowej otwieramy forum dla wszystkich lokalnych ośrodków i organizacji zajmujących się  zdrowiem psychicznym. Możliwość czynnego udziału w forum jest stale otwarta. Jeśli chcecie Państwo zaprezentować swój ośrodek i/lub opowiedzieć o swoich problemach - zapraszamy do kontaktu: sekretariat@psychiatriasrodowiskowa.com.pl.
Otwieramy dialog, otwieramy dyskusje, zapraszamy, rozwiązań problemów możemy szukać wspólnie.

Dr Ewa Rudzka-Jasińska
Centrum Psychiatrii w Katowicach