OŚRODEK DOKUMENTACJI HISTORYCZNEJ ŚIL

data: wtorek, 24 styczeń 2017

Na mocy Uchwały Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach, z dnia 14 września 2016 roku, rozpoczął działalność Ośrodek Dokumentacji Historycznej ŚIL. Uroczysta inauguracja wydarzenia miała miejsce podczas styczniowych obrad ORL, podczas których przedstawiono skład Rady Programowej ODH.

W pracach Ośrodka biorą udział: dr n. med. Jacek Kozakiewicz (prezes ORL w Katowicach, przewodniczący Rady), dr hab. Zygmunt Woźniczka, dr Stanisław Mysiak, dr n. med. Jan Rauch, dr n. med. Krzysztof  Brożek, dr n. med. Mieczysław Dziedzic, dr n. med. Jerzy Dosiak, , dr n. med. Krzysztof Siemianowicz, oraz dr Karol Makles. Ponadto w skład Rady weszli: dr n. med. Zygfryd Wawrzynek, prof. dr hab. n. med. Stefan Pojda, dr n. med. Zygmunt Szwed, dr n. med. Emilian Kocot  oraz  prof. dr hab. n. med.  Andrzej Kierzek.

Zadaniem powołanego Ośrodka jest gromadzenie, pozyskiwanie, opracowywanie wiedzy historycznej, dotyczącej bogatych dziejów medycyny na Śląsku oraz dokumentowanie i upowszechnianie wiedzy związanej z przeszłością działań śląskich lekarzy i lekarzy dentystów, w tym zabezpieczenie zgromadzonych materiałów archiwalnych oraz działalność edukacyjna w tym zakresie.

W zawiązku z rozwijającą się działalnością Ośrodka, zwracamy się z prośbą o przekazywanie informacji na temat gromadzonych przez Państwa archiwaliów: dokumentów piśmienniczych, zdjęć, prasy, wycinków prasowych, relacji audiowizualnych i audialnych, kronik i danych biograficznych osób zasłużonych.
Jeżeli dysponujecie Państwo interesującymi materiałami o charakterze historycznym, prosimy o przekazanie informacji na ten temat drogą mailową: a.wisniowska@izba-lekarska.org.pl lub pod numerem telefonu
32 6044261.