XVIII FESTIWAL AVE MARIA JUŻ WKRÓTCE

data: poniedziałek, 15 maj 2017

Festiwal Ave Maria w Czeladzi ma już wieloletnią tradycję i liczne grono wiernych uczestników. W tym roku, w dniach od 25 do 28 maja  odbywać się będzie jego 18. edycja.

Patronat honorowy nad festiwalem objął Biskup Sosnowiecki dr Grzegorz Kaszak.
Głównym organizatorem festiwalu jest Miasto Czeladź, a w gronie współorganizatorów są: parafia św. Stanisława B.M., Śląska Izba Lekarska oraz Naczelna Rada Lekarska W Warszawie.
Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Sławomir Chrzanowski, dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej.
Koncerty odbywać się będą w kościele św. Stanisława B.M., w poindustrialnym wnętrzu Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, a także w Kopalni Kultury - nowo otwartej placówce kultury w Czeladzi – Piaskach.
Dużym zainteresowaniem melomanów cieszą się zawsze koncerty plenerowe na rynku Starego Miasta.
W tym roku festiwal otworzy koncert w „Elektrowni”, gdzie wystąpią laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych. Kolejne dni przyniosą Turniej Tenorów, recital Ewy Urygi, a festiwal zakończy koncert Stanisława Soyki. Z pewnością wszystkie muzyczne wieczory dostarczą wszystkim słuchaczom wielu artystycznych wrażeń.
Zaskoczeniem dla uczestników festiwalu będzie zapewne występ Wojkowickiego Zespołu Bluesowego, który tworzą osadzeni Zakładu Karnego w Wojkowicach. Ciekawe brzmienie zespołu i spory dorobek artystyczny WZB są t jego najlepszą rekomendacją.
Jako że od początku festiwalu w gronie jego współorganizatorów są lekarze – melomani, w programie rokrocznie znajdują się koncerty chórów i solistów, działających przy izbach lekarskich. I w tym roku odbędzie się koncert chórów Cames i Medicantus oraz solistów – lekarzy,  a towarzyszyć im będzie orkiestra kameralna Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Koncert odbędzie się po mszy św., która w intencji środowiska lekarskiego, odbędzie się 28 maja o godz. 11.15 w kościele św. Stanisława B.M.
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
Szczegółowy program XVIII Festiwalu Ave Maria na załączonym afiszu.