LEKARZ A FARMACJA

data: środa, 01 sierpień 2018

Informujemy, że 1 sierpnia 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 7 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1375). Ustawa w art. 11 przewidziała, że przedsiębiorcy, którzy w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy, posiadają zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej, hurtowni farmaceutycznej produktów leczniczych weterynaryjnych, apteki ogólnodostępnej lub punktu aptecznego lub są wpisani do Krajowego Rejestru Pośredników w Obrocie Produktami Leczniczymi oraz są jednocześnie wpisani do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, są obowiązani, w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy (tj. począwszy od 1 sierpnia 2018 r.):

2)  wystąpić z wnioskiem o wykreślenie z rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

Równocześnie zastrzeżono, że konsekwencją niedopełnienia ww. formalności, tj. niepodjęcia czynności, o których mowa wyżej, jest to, iż zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej, hurtowni farmaceutycznej produktów leczniczych weterynaryjnych, apteki ogólnodostępnej lub punktu aptecznego wygasa, a podmiot wpisany do Krajowego Rejestru Pośredników w Obrocie Produktami Leczniczymi podlega wykreśleniu z tego rejestru z dniem upływu terminu (tj. z dniem upływu 12 miesięcy).

Mając na uwadze powyższe, lekarze, którzy posiadają zezwoleniena prowadzenie hurtowni farmaceutycznej, hurtowni farmaceutycznej produktów leczniczych weterynaryjnych, apteki ogólnodostępnej lub punktu aptecznego lub są wpisani do Krajowego Rejestru Pośredników w Obrocie Produktami Leczniczymi oraz są jednocześnie wpisani do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą w związku z prowadzeniem praktyki lekarskiej lub podmiotu leczniczego, obowiązani są do podjęcia wyżej wskazanych czynności.