SZKOLENIE

data: piątek, 18 lipiec 2014

Zapraszamy młodych lekarzy na bezpłatne szkolenia nad Zalewem Zegrzyńskim - 28 lipca-2 sierpnia 2014 r.
Wszystkich lekarzy w wieku do 35 roku życia i w trakcie stażu lub specjalizacji zapraszamy na szkolenia p.t „Ogólnopolskie szkolenia z zakresu funkcjonowania systemu ochrony zdrowia oraz umiejętności komunikacji, współpracy i budowania relacji z pacjentem dla lekarzy rozpoczynających pracę.”

Szkolenia mają charakter warsztatów, odbywają się w małych grupach i dotyczą umiejętności komunikacyjnych oraz radzenia sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym oraz innych kompetencji stanowiących niezbędny element profesjonalizmu lekarskiego, a także aspektów prawnych.

Szkolenie zaplanowane jest w terminie 28.07.2014 - 02.08.2014 i odbywać się będzie w Hotelu 500 w Zegrzu Południowym tuż nad samym Zalewem Zegrzyńskim.
Jest to największy i najatrakcyjniejszy akwen w okolicy Warszawy. Na terenie Hotelu znajduje się bezpłatny dostęp do WI-FI.

Dla uczestników zapewniamy noclegi, wyżywienie i bezpłatny parking na terenie Ośrodka.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz do rejestracji na stronie:
www.mlodylekarz.org

Informacji udziela też Biuro Projektu:

Naczelna Izba Lekarska
ul. Sobieskiego 110,00-764 Warszawa
tel. 22/558 80 47, fax. 22/559 13 13

e-mail: mlodylekarz@hipokrates.org

Zakres szkoleń obejmuje 4 dni z komunikacji i współpracy z pacjentem oraz 2 dni w zakresie funkcjonowania systemu ochrony zdrowia.

W zakresie komunikacji i współpracy z pacjentem zaplanowano: efektywną komunikację z pacjentem, sposoby przekazywania trudnych informacji i wspierania pacjentów oraz ich rodzin w traumatycznych sytuacjach, sposoby zapobiegania konfliktom i rozwiązywania sytuacji konfliktowych, sposoby radzenia z manipulacją i agresją ze strony pacjentów lub osób trzecich, umiejętności negocjacji, asertywnej komunikacji i wykorzystania własnego potencjału, sposoby radzenia ze stresem i wypaleniem zawodowym.

W zakresie funkcjonowania systemu ochrony zdrowia omawiane są: formy wykonywania zawodów lekarza i lekarza dentysty, odpowiedzialność zawodowa, cywilna i karna lekarza i lekarza dentysty, zasady kontraktowania i rozliczania świadczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia, zasady wystawiania recept na leki refundowane, organizacja pracy i zarządzania zespołem, marketing usług lekarskich, zadania i rola samorządu zawodowego lekarzy i lekarzydentystów.

Każdy uczestnik posiada możliwość dodatkowych bezpłatnych konsultacji z ekspertami. Ich nazwiska oraz adresy e-mailowe znajdują się na stronie:

Projekt jest realizowany na podstawie umowy z Ministerstwem Zdrowia nr POKL.02.03.03-00-007/12-00.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.